Stránku podporuje
p_abena

 ČO JE INKONTINENCIA

   Týmto výrazom medicína označuje samovoľný, vôľou neovplyvniteľný únik moču. Dochádza k nemu pri narušení základných funkcií dolných močových ciest (močového mechúra a močovej trubice). Tie totiž majú za úlohu udržať moč a ovládať jeho vyprázdňovanie. K samovoľnému odkvapkávaniu či odtekaniu môže dochádzať aj dôsledkom takých chorôb, ako sú infekcia močových ciest, pokles panvového dna, zväčšenie prostaty, poruchy mozgu alebo miechy, zhubné nádory.

   Medicínska povaha tohto problému je komplikovaná. Existuje mnoho príčin, ktoré ju vyvolávajú. Pri liečbe je často potrebná spolupráca niekoľkých odborníkov – gynekológa, urológa a aj iných.


TYPICKÝ VEK?

   K inkontinencii môže dôjsť v ktoromkoľvek veku. Môže byť aj dôsledkom vrodených porúch. Príčin je celá rada, od rôznych chorôb až po celkové ochabnutie svalstva. Niekedy je aj následkom závažnejšej operácie. Vo vyššom veku je dôsledkom ochabnutia svalstva alebo rozvoja aj dlhodobo neliečených ochorení.
Inkontinencia moču teda nie je, ako vidno, chorobou ojedinelou, a tí, ktorých postihla, sa dopúšťajú veľkej chyby, keď sa z hanblivosti nedajú vyšetriť.


   V mnohých prípadoch ide túto poruchu úspešne liečiť konzervatívne alebo medikamentózne; prostredníctvom špeciálnych pomôcok sa s ňou dá aj naučiť žiť... Najvhodnejšiu ochranu si totiž môžete vybrať iba vtedy, keď viete, akým druhom choroby trpíte.


NEHANBITE SA ZVERIŤ SVOJMU LEKÁROVI !!!


PRAKTICKÉ RADY NA KAŽDÝ DEŇ:

INKONTINENCIOU NEMUSÍTE TRPIEŤ SPOLOČENSKY ANI ĽUDSKY!


AKO PROBLÉM RIEŠIŤ?

   Vzhľadom k tomu, že situácia niekedy vážne poškodzuje sebavedomie, narúša súkromný život i partnerské vzťahy, musíme prijať opatrenia.
   Ľudia, ktorí touto poruchou trpia, sa za svoj stav pochopiteľne hanbia, pretože im prináša neprijateľnú hygienickú situáciu. Naviac sa cítia vyradení zo spoločnosti, v neustálom strachu zo strápnenia sa izolujú doma.

   Pritom môžu žiť plnohodnotným životom, ...

PAMÄTAJTE! Z KAŽDÉHO PROBLÉMU EXISTUJE VÝCHODISKO

   Nájsť uspokojivé lieky alebo vykonať chirurgický zákrok žiaľ nie je pre každého postihnutého vhodné alebo možné. Existujú však riešenia, ktoré umožňujú to hlavné, vrátiť človeka do spoločnosti. K tomu existujú rôzne pomôcky proti úniku moču, alebo aj stolice. A pozor, trochu odbornosti, pomôcky delíme na savé, zberné a obštrukčné. V posledných rokoch vystupujú do popredia tzv. savé pomôcky, predovšetkým pre svoje jednoduché použitie a veľmi komfortné vlastnosti. Podľa množstva úniku potom možno používať vložky, vkladacie plienky, podložky a plienkové nohavičky rôznych veľkostí so savosťou až nad 3 litre tekutiny! Všetky tieto pomôcky majú jednu spoločnú vlastnosť, vedľa osobného komfortu, predovšetkým pocitu sucha, zaisťujú aj kvalitnú pachovú neutralizáciu. Okrem toho je tu aj špeciálna kozmetika, ktorá dokonale vytvára príjemnú arómu a kvalitne ošetruje aj veľmi namáhanú pokožku.